Artykuły ze źródła: Diebold Nixdorf

logo Diebold Nixdorf na ekranie laptopa
Technologie i innowacje

Diebold Nixdorf zdobył dwie nagrody Global Banking & Finance Awards® 2024

Diebold Nixdorf, globalny lider w dziedzinie innowacji technologicznych dla bankowości, został wyróżniony dwiema nagrodami w prestiżowym konkursie dla innowatorów branży finansowej. Zaawansowane rozwiązania technologiczne, w tym bankomaty z zamkniętym obiegiem gotówki DN Series, od wielu lat skutecznie wspierają polskie banki w ich dążeniu do cyfryzacji i automatyzacji. Światowy trend w procesie umacniania się gotówki jest kolejnym obszarem, w którym Diebold Nixdorf odgrywa kluczową rolę, poinformowała Spółka.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2023/09

Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Forum Liderów Banków Spółdzielczych – Diebold Nixdorf | Bankowość spółdzielcza z rekordowymi wzrostami

Rosnące oczekiwania klientów, wzrost konkurencyjności i zmiany technologiczne zmuszają banki spółdzielcze do szukania rozwiązań, które poprawią ich skalowalność i zapewnią konkurencyjność na rynku. Wybór odpowiedniego rozwiązania jest sumą wiedzy o klientach i sposobu dostosowania się do zmian. A ta jest imponująca – bankowość spółdzielcza rośnie w siłę.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2023/08

Raport Specjalny | Obsługa Gotówki – Diebold Nixdorf | Czy gotówka zostanie wyparta przez płatności cyfrowe?

Gotówka pozostaje wciąż ważnym elementem ekosystemu płatniczego, ale debata na temat jej przyszłości jest cały czas żywa. Cyfryzacja zmienia nasze zwyczaje płatnicze, a jednocześnie pojawiają się takie zdarzenia, jak pandemia, która spowodowała wzrost zapotrzebowania na gotówkę na niespotykaną wcześniej skalę. Chwilę później wojna w Ukrainie wzmocniła ten trend. Czy nasze podejście do płatności wróci do stanu sprzed kryzysu, czy wręcz przeciwnie – umocnią się dotychczasowe nawyki?

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2023/05

Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Technologie – Diebold Nixdorf | Czym jest barwienie banknotów i jak się do niego przygotować?

Banki mają tylko kilka miesięcy, żeby dostosować swoje sieci bankomatów do nowych przepisów dotyczących zabezpieczenia banknotów. Prawo nakłada na banki i operatorów bankomatów obowiązek instalowania systemów uszkadzających banknoty w razie napadu na bankomat lub innych nieuprawnionych działań. O co chodzi w tym procesie i jak do niego mają przygotować się banki spółdzielcze?

CZYTAJ WIĘCEJ
złodziej włamujacy się do bankomatu, kilof
Bezgotówkowo

Barwienie banknotów już od września ’23 – czy banki zdążą ze zmianami?

Banki mają tylko kilka miesięcy, żeby dostosować swoje sieci bankomatów do nowych przepisów dotyczących zabezpieczenia banknotów. Biorąc pod uwagę skalę zmian i inwestycji, które czekają instytucje finansowe, wdrożenie wszystkich rozwiązań wymaganych przez ustawodawcę wydaje się niemal niemożliwe do zrealizowania. Cały proces może negatywnie odbić się na kieszeniach i doświadczeniach klientów, podkreślają eksperci Diebold Nixdorf.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2022/10

Bankowość i Finanse | Technologie – Diebold Nixdorf | Bankomaty Diebold Nixdorf wspierają banki w nowoczesnym zarządzaniu gotówką

Według badania Narodowego Banku Polskiego, to właśnie gotówka jest uznawana przez Polaków za najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy. Rozwijanie oraz odnawianie sieci bankomatów umożliwia bankom zapewnienie nowej jakości obsługi klienta, poprzez skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zarządzaniu gotówką.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezgotówkowo | Cyberbezpieczeństwo

Jak skutecznie ochronić bankomat przed fizycznymi atakami?

Wysadzane, wyrywane i taranowane – bankomaty bywają nadal celem przestępców. Jak wynika z raportu Związku Banków Polskich, straty gotówki ukradzionej w wyniku skutecznych włamań tylko w III. kwartale 2021 roku wyniosły co najmniej 1 132 000 zł. Dla wielu Polaków gotówka to nadal najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy, więc zadbanie o bezpieczeństwo bankomatów za pomocą różnorodnych rozwiązań jest niezbędne, podkreślają eksperci Diebold Nixdorf.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2022/05

Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Technologie – Diebold Nixdorf | Diebold Nixdorf wspiera banki spółdzielcze w nowoczesnym zarządzaniu gotówką

Banki spółdzielcze są ostoją finansową dla tysięcy klientów. W Polsce działa ponad 500 tego typu instytucji, które na co dzień świadczą różne usług bankowe, w tym gwarantują bezpieczny oraz wygodny dostęp do gotówki. Według badania Narodowego Banku Polskiego1, to właśnie gotówka jest uznawana przez Polaków za najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy. Rozwijanie oraz odnawianie sieci bankomatów umożliwia bankom spółdzielczym zapewnienie nowej jakości obsługi klienta, poprzez skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zarządzaniu gotówką.

CZYTAJ WIĘCEJ
Edward Tybor, prezes zarządu Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA.
Bankowość spółdzielcza

Nowe bankomaty z funkcją recyklera w Banku Spółdzielczym Ziem Górskich KARPATIA

Banki spółdzielcze są ostoją finansową dla tysięcy klientów. W Polsce działa ponad 500 tego typu instytucji, które na co dzień świadczą różne usług bankowe, w tym gwarantują bezpieczny oraz wygodny dostęp do gotówki. Według badania Narodowego Banku Polskiego, to właśnie gotówka jest uznawana przez Polaków za najbardziej powszechny, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy instrument płatniczy, przypomina w informacji prasowej Diebold Nixdorf.

CZYTAJ WIĘCEJ
PSD2
Cyberbezpieczeństwo | Finanse osobiste

PSD2: otwarta bankowość stała się faktem. Co zmieni się na rynku i w relacjach klient – bank?

Od 14 września funkcjonujemy w nowej rzeczywistości otwartej bankowości. Pojawienie się drugiej dyrektywy w sprawie usług płatniczych (PSD2) wspiera jeszcze mocniejszą koncentrację banków w relacji z klientem, co w efekcie będzie korzystne dla obu stron. Jednak wygląda na to, że jedni i drudzy będą potrzebowali trochę czasu i kredytu zaufania, aby nowe przepisy dały spodziewany efekt.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2019/09

Nowoczesny Bank Spółdzielczy. Technologie. Diebold Nixdorf: Budowanie cyfrowej bliskości z klientem

Szybko zmieniające się otoczenie rynkowe stawia przed sektorem usług finansowych wyzwania coraz mądrzejszego łączenia usług online i offline dla zapewnienia klientom maksymalnej wygody. Do tego dochodzi kluczowa kwestia bezpieczeństwa informatycznego, która, szczególnie w przypadku samoobsługowych urządzeń płatniczych, jest bardzo trudnym elementem biznesu dla wielu banków. W walce z nowymi zagrożeniami i w wyścigu o jak najlepsze doświadczenie klienta banki potrzebują sprawdzonych doradców, którzy pomogą im zadbać o bezpieczeństwo już teraz i przygotują na wyzwania jutra. Diebold Nixdorf wychodzi naprzeciw potrzebom branży bankowej, przewidując kierunek rozwoju rynku, proponując kompleksowe usługi w ramach ALLConnect Managed Security Services, a także przedstawia nową generację inteligentnych urządzeń DN Series ™.

CZYTAJ WIĘCEJ
Raport Specjalny
BANK 2018/09

Raport specjalny. Obsługa gotówki: Szansa czy zagrożenie – czyli nowe technologie w obrocie płatnościami

Co jakiś czas słyszymy pogłoski, że technologia wypiera gotówkę. Pojawia się Apple Pay, bitcoin i ciągle żywy temat kryptowalut. Jednak z wycofaniem jej z obiegu jest jak z pogłoskami o śmierci Marka Twaina – są one mocno przesadzone. Znacznie ważniejsze jest skuteczne wykorzystanie rozwiązań oferowanych przez nowe technologie w walce o klienta, w myśl zasady, że „żyjemy w czasach, kiedy szybcy jedzą wolnych”.

CZYTAJ WIĘCEJ
NBS 2018/05

Zarządzenie nr 19/2016 Prezesa NBP – Diebold Nixdorf Sp. z o.o.:Rynek bankomatowy w świetle Zarządzenia nr 19/2016 Prezesa NBP

1 lipca 2018 r. to bardzo ważna data, która przyniesie istotne zmiany w zakresie obsługi gotówki przez banki. Wszystko za sprawą wchodzącego w życie Zarządzenia nr 19/2016 Prezesa Narodowego Banku Polskiego, dotyczącego sposobu i trybu przeliczania, sortowania, pakowania i oznaczania opakowań banknotów i monet. Polskie zarządzenie stanowi odzwierciedlenie regulacji wydanych przez Europejski Bank Centralny i ma dostosować działające w naszym kraju banki do ogólnoeuropejskich przepisów.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2016/11

IT@BANK 2016: Diebold Nixdorf – nowy lider usług w sektorze bankowym i sieci handlowych

15 sierpnia 2016 r. doszło do zapowiadanego od wielu miesięcy połączenia firm Diebold i Wincor Nixdorf. Będą one funkcjonowały pod jedną marką – Diebold Nixdorf, której strategia będzie się skupiać na rozwoju usług i oprogramowania dla banków i sieci handlowych. Dzięki fuzji Diebold Nixdorf stał się liderem na światowym rynku bankomatów, a produkty tej marki są obecne w ponad 130 krajach.

CZYTAJ WIĘCEJ
Powiedzieli

Cytat dnia: 2016.11.16 – Mirosław Janik

Fuzja globalnych marek, takich jak Diebold i Wincor Nixdorf, nie zdarza się zbyt często. O tym, jakie zmiany przynosi fuzja na rynku lokalnym i regionalnym oraz o tym, jak wpływa to na rynek.
W Polsce połączenie organizacji nie nastręczyło tyle problemów, co w skali globalnej. sytuacja jest o wiele prostsza. Tutaj zdecydowanym liderem przed połączeniem był Wincor Nixdorf i to właśnie na jego fundamentach powstaje nowa firma. Dzięki fuzji chcemy jeszcze bardziej rozwinąć się na rynku serwisowym. W tej chwili kluczowym zadaniem jest utrzymanie pozycji lidera, którą Diebold Nixdorf bezdyskusyjnie zajmuje po połączeniu z prawie 70% udziałem w rynku. Aby to osiągnąć, będziemy musieli jeszcze bardziej dopracować portfolio tak, aby pociągnąć za sobą stałych partnerów – tylko w ten sposób ta akcja może się udać. Klienci oraz partnerzy zawsze byli i pozostaną w centrum naszej uwagi, więc ta fuzja powinna zostać przez nich przyjęta bardzo łagodnie, a nawet może stać się wymierną korzyścią dla ich interesów.
Mirosław Janik, Prezes Diebold Nixdorf w Polsce i na Ukrainie

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1